Odlévání barevných kovů a litiny, jejich obrobení dle výkresů (bronz, litina, mosaz, odlitky). Trubky, tyče profilové a plechy.

Odlévání barevných kovů a litiny Calta

Obchodní podmínky


Platební podmínky:

Pro první odběr u nás požadujeme hotovost, dobírku nebo zálohovou fakturu. Při dalších odběrech možná splatnost dle dohody. V případě podepsání naší RÁMCOVÉ SMLOUVY KUPNÍ nebo KUPNÍ SMLOUVY, můžeme poskytnout splatnost ihned. Minimální prodejní hodnota materiálu je Kč 300,- bez DPH.

Doprava:

Přepravu materiálů zajišťujeme prostřednictvím přepravní společnosti TOPTRANS.  Sazby dopravného dle jejich aktuálního ceníku naleznete zde: 

https://www.toptrans.cz/portal/page/portal/toptrans_www_cz/ceny_prepravy/V%FDpo%E8et%20p%F8epravn%E9ho1

Menší zásilky posíláme Českou poštou  jako balík do ruky (https://www.ceskaposta.cz/index)

Materiál balíme do kartonů, svazků, beden či na palety s ohledem na charakter zásilky, aby nedošlo k jejímu poškození. Balné bude uvedeno na faktuře v odpovídající výši (paleta malá 150,-Kč, paleta velká 200,-Kč apod.)

Obchodní podmínky:

Ceny uvádíme EXW, bez DPH 21% a kalkulujeme dle aktuálního kurzu na LME (London Metal Exchange) a průměrem kurzu měny dle kurzovního lístku ČNB. Platnost našich nabídek je 2 pracovní dny.

Pro zvolení vhodného polotovaru u všech poptávaných materiálů je důležité dodat výkresovou dokumentaci popřípadě rozměry finálního výrobku, jinak neneseme odpovědnost za špatně zvolený polotovar.

Pokud jsou nabízeny odlitky do písku G nebo GS, je povolena drobná porezita , max.do průměru 0,45mm – odlitky není vhodné používat pro tlaková zatížení. Nutno obrobit 3,5-5mm na plochu. Bronzové odlitky ,,GZ“- odstředivě lité a ,,GC“- kontinuelně lité, jsou bez porezity. Stačí obrobit 1-3,5mm na plochu.

Odlitky z šedé a tvárné litiny ,,GC“- kontinuálně lité, jsou bez porezity, ale je nutné obrobit 4-28mm z vnější plochy, kde se porezita může vyskytovat. Doporučené minimální přídavky na obrobení pro odstranění povrchových vad u dodávaných rozměrů kulatin a plochých tyčí šedé GC a tvárné litiny GC jsou uvedeny na našich webových stránkách (katalog materiálů - rubrika litina) http://www.bronz-calta.cz/litina .

Hmotnost odlitků v nabídce je stanovena přepočtem, fakturována je skutečná hmotnost po odlití nebo odříznutí. V případě reklamace bude záležitost vyřizována fyzicky a písemnou formou v co nejkratším termínu, tzn. nejpozději do 5 prac.dní od doručení reklamovaného odlitku nebo výrobku. Při uplatnění reklamace je nutné zachovat označení raznicí s logem firmy jinak reklamace nebude uznána. Vaše vícenáklady spojené s reklamací nebudou uznány, pokud objednáte odlitek ,,G“nebo ,,GS“ bez hrubování. Vícenáklady eventuelně uznáme pouze u odlitků, které odeberete neohrubované ,,GC“ ; ,,GZ“ a zachováte na nějaké z ploch naše označení raznicí. Dle ,,PÉČE O ZÁKAZNÍKA“. Rozměrové odchylky u řezaných nebo předobrobených dílů je možno reklamovat pouze pokud je zachováno naše firemní označením raznicí na reklamované ploše. Případný speciální požadavek na zpoplatněné balení je nutno písemně vyžádat v objednávce, jinak při reklamaci nebude brán zřetel na běžné poškození materiálu manipulací. V případě objednání plechů nezapomeňte specifikovat zda je požadován běžný plech s obyčejnou dopravou, či lesklý s folií se speciálním balením. Cena balení bude kalkulována dle konkrétního požadavku.

MODELY nebo MODELOVÉ ZAŘÍZENÍ pokud jej budete chtít dodat s odlitky, je nutno tuto skutečnost uvádět do objednávky při objednání odlitků, jinak budou modely uskladněny a pro jejich vydání je manipulační doba 6 měsíců. Poplatek za uskladnění modelu a jeho následné vydání bez objednávky odlitků u nás je 300,-Kč + 100,-Kč za každý rok uskladnění. V případě uskladnění modelu u nás a pak jeho následné použití pro novou objednávku odlitků u nás, je toto uskladnění u nás bezplatné po celou dobu skladování. Pro kratší termín vydání do 30 dnů je poplatek 7.500,-Kč.

Kde nás najdete?

Jaroslav Calta
Kamenný Most 144
273 26 Kamenný Most, okr.Kladno

+420 312 583 152

+420 312 583 152

jaroslavcalta@bronz-calta.cz

Pondělí - Pátek
07:00 - 15:00
(nebo dle dohody)

Souřadnice
50.2447156N, 14.2042869E