Všeobecné obchodní a dodací podmínky

Všeobecné obchodní podmínky

Ceny uvádíme EXW, bez DPH 21% a kalkulujeme dle aktuálního kurzu na LME (London Metal Exchange) a průměrem kurzu měny dle kurzovního lístku ČNB. Platnost našich nabídek je 2 pracovní dny.

Pro zvolení vhodného polotovaru u všech poptávaných materiálů je důležité dodat výkresovou dokumentaci popřípadě rozměry finálního výrobku, jinak neneseme odpovědnost za špatně zvolený polotovar.

Pokud jsou nabízeny odlitky do písku G nebo GS, je povolena drobná porezita , max.do průměru 0,45mm – odlitky není vhodné používat pro tlaková zatížení. Nutno obrobit 3,5-5mm na plochu. Bronzové odlitky ,,GZ“- odstředivě lité a ,,GC“- kontinuelně lité, mají lepší vnitřní homogenitu . Stačí obrobit 1-3,5mm na plochu.

Odlitky z šedé a tvárné litiny ,,GC“- kontinuálně lité, mají lepší vnitřní homogenitu, ale je nutné obrobit 4-28mm z vnější plochy, kde se porezita může vyskytovat. Doporučené minimální přídavky na obrobení pro odstranění povrchových vad u dodávaných rozměrů kulatin a plochých tyčí šedé GC a tvárné litiny GC jsou uvedeny na našich webových stránkách.

Hmotnost odlitků, polotovaru nebo výrobků v nabídce  je stanovena přepočtem, fakturována je skutečná hmotnost s tolerancí  + -0,3kg po odlití, odříznutí nebo cena je za 1 kus.  V případě reklamace bude záležitost vyřizována fyzicky a písemnou formou v co nejkratším termínu, tzn. nejpozději do 5. pracovních dní od doručení reklamovaného odlitku nebo výrobku. Vaše vícenáklady spojené s reklamací na skryté vady neuznáváme.  Rozměrové odchylky u řezaných nebo předobrobených dílů je možno reklamovat pouze pokud je zachováno naše firemní označení raznicí na reklamované ploše v nezměněném stavu. Případný požadavek na nadstandardní balení je zpoplatněný a balení je nutno písemně vyžádat v objednávce, jinak při reklamaci nebude brán zřetel na běžné poškození materiálu manipulací.  V případě objednání plechů nezapomeňte specifikovat zda je požadován běžný plech s obyčejnou dopravou, či lesklý s folií se speciálním balením. Cena balení bude kalkulována dle konkrétního požadavku.

MODELY nebo MODELOVÉ ZAŘÍZENÍ: pokud je budete chtít dodat s odlitky, je nutno tuto skutečnost uvádět do objednávky při objednání odlitků, jinak budou modely uskladněny a pro jejich vydání je manipulační doba 6 měsíců. Poplatek za uskladnění modelu a jeho následné vydání bez objednávky odlitků u nás je 300,-Kč + 100,-Kč za každý rok uskladnění. V případě uskladnění modelu u nás a pak jeho následné použití pro novou objednávku odlitků u nás, je toto uskladnění u nás bezplatné po celou dobu skladování. Pro kratší termín vydání do 30 dnů je poplatek 7.500,-Kč.

Všeobecné dodací podmínky

Pro první odběr u nás požadujeme hotovost, dobírku nebo zálohovou fakturu. Při dalších odběrech možná splatnost dle dohody. V případě podepsání naší RÁMCOVÉ SMLOUVY KUPNÍ nebo KUPNÍ SMLOUVY, můžeme poskytnout splatnost ihned. Minimální prodejní hodnota materiálu je Kč 600,- bez DPH.

Přepravu materiálů zajišťujeme prostřednictvím přepravní společnosti TOPTRANS.  Sazby dopravného dle jejich aktuálního ceníku naleznete zde.

Materiál balíme do kartonů, svazků, beden či na palety s ohledem na charakter zásilky, aby nedošlo k jejímu poškození. Balné bude uvedeno na faktuře v odpovídající výši (paleta malá 150,- Kč, paleta velká 200,- Kč apod.)